Hvad tænker hun på, når du nærmer dig en pige i en klub?

Hvad tænker hun på, når du nærmer dig en pige i en klub?

Der er så mange guider til, hvordan man nærmer sig en kvinde i en bar, men du skal først vide, hvad der tænker på, før du endda tænker på at nærme sig hende.

Kvinder elsker at tænke. Tanker flyver bare lige gennem vores hoveder i ethvert scenarie, uanset om vi hugger nogle gulerødder, ruller gennem vores Facebook -feeds, tager et brusebad, og selv mens vi har sex. Vi kan tænke på de mest mest sjoveste og de underligste ting i enhver form for indstilling.

Så forestil dig, hvor meget vores sind bliver fyret op, når du kombinerer klubbens høje musik med et par drinks. Når vi er i klubben, har vi alle disse små tanker om alt og alt, hvad der foregår. En fyr forsøger muligvis at charme sig ind i vores bukser, og alt hvad vi kan tænke på er det faktum, at han har fået en persille fast mellem tænderne.

Det er virkelig ikke din skyld, fyr med persille mellem tænderne. Vores sind har bare en tendens til at vandre væk, når vi ikke er så interesseret i det, du taler om.

Men for alle jer, der vil kigge ind i det, der foregår i en kvindes hoved, når hun er ude en aften med pigerne, skal du fortsætte med at læse!

Hvad kvinder synes om, når de er i klubben

Så hvis du har brug for en eller.

#1 Hvad er denne sang? Chancerne er, at denne tanke dukker op i hovedet på en kvinde, der ikke er typen til at hyppige festscenen. Hun vil begynde at undre sig over, hvad folk lytter til i disse dage. Du, som den fyr, der måske henvender sig til hende.

Hvis du er lige glemsom, kan du binde dig til den delte oplevelse af ikke at vide, hvad pokker spiller. Når det først er tydeligt, at musikken ikke er efter hende, kan du tilfældigt foreslå at flytte til et andet sted med bedre musik. Hun er sandsynligvis ikke enig, hvis hun er sammen med sine venner, men hun overvejer muligvis stadig din invitation.

#2 Hvad er en god drink, der ikke efterlader mig med tømmermænd? Ingen vil have en tømmermænd, men de vil feste med noget alkohol i deres system. Så den bedste måde at afbalancere dette på er at finde en drink, der er raffineret nok til ikke.

Dette er det perfekte tidspunkt at børste op på klubbens barliste, så du kan anbefale noget, der er velsmagende nok til en dames smag, men ikke for let, at hun bliver nødt til at købe 10, før hun får en dejlig brummer. Faktisk, hvorfor ikke springe forslaget over og tilbyde at købe hende, der drikker dig selv?

#3 Tal ikke med mig, vær venlig ikke at tale med mig, vær venlig ikke at tale med mig. Du kan fortælle, at dette er på en pigens sind baseret på hendes kropssprog. Hvis hun har fået armene krydset, et for højt smil, der er pudset på hendes læber og en let furow på hendes pande, kan du fortælle, at den, hun taler med, er en uvelkommen indtrængende.

Dette kan være din signal til at være ridderen i skinnende rustning, der vil redde hende fra en samtale med nogen, hun ikke har til hensigt at engang tale med. Bare slyng lige ind, når hun ser virkelig ubehagelig ud, giv hende dit bedste betryggende smil og sig hej. Når den anden fyr bemærker, at hun er meget mere lydhør over for dig, vil han sandsynligvis bare glide væk.

#4 Hvorfor taler ingen med mig? Dette er det modsatte af scenariet ovenfor, hvor en kvindes selvværd kan falde, fordi hun begynder at føle sig som en vægblomst. Tegn på, at hun tænker, at dette inkluderer at kigge rundt og forsøge at skabe øjenkontakt, smilende til fyre, der ser hendes vej eller et let udseendet på hendes ansigt.

Du som herre kan være fyren til at forsikre hende om, at hun faktisk er værdig til en vis opmærksomhed. Du behøver ikke at blive tiltrukket af hende eller købe hende en drink, men nærmer sig hende med et ægte smil og en høflig hilsen kan være nok til at få hende til at føle sig godt tilpas igen. Hvem ved, du kan opleve, at hun er nøjagtigt din type.

#5 Hvorfor taler du til mig? Når hun var parret med et irriteret look, som hun gav fyren i nr. 3, kan denne tanke måske krydse hendes sind, mens du allerede taler til hende. Desværre, uanset hvor glatte dine bevægelser er, vil nogle kvinder stadig afvise dig, og det er okay. Det er trods alt en klub, der er fyldt med mennesker.

Men i stedet for at lade din bitterhed eller dit kvalme show, skal du tage den moralske højgrund og acceptere, at hun måske ikke ønsker at tale med dig. Du kan bruge en linje som "Nå, jeg har taget nok af din tid op. Vi ses.”En gentlemanly linje som denne kan få hende til at tænke to gange på at sprænge dine fremskridt, simpelthen fordi du var høflig nok til at undskylde dig selv.

#6 Jeg vil hjem. Dette er en tanke, der kan krydse hendes sind senere på aftenen, når hun har fået nok drinks, eller når hun ikke længere nyder sig selv. Tegn på dette inkluderer ofte at se på hendes ur, kigge efter hendes venner, der forhåbentlig føler det på samme måde og blot ser keder sig som helvede.

Hvis du tror, ​​dette er tilfældet, er dette din signal til at bede om hendes nummer eller i det mindste hendes Twitter -håndtag. Hun bolt måske på ethvert minut, nogle gange i form af at gå på badeværelset, så du skal få dine hænder på hendes kontaktoplysninger, før hun gør det. Bare tag det ikke for personligt, hvis du er klar over, at det nummer, hun gav dig, er det forkerte.

På flip side, hvis du synes, du har fået virkelig god kemi, kan du tilbyde at køre hende hjem eller i det mindste gå hende til det sted, hvor førerhusene er.

#7 Hvor er mine venner? Hvor er mine nøgler? Mine ben gør ondt. Værelset drejer. Jeg kaster måske op. Disse tanker dukker normalt op, når hun allerede er beruset. Du har måske ikke set det komme, i betragtning af hvor ivrig hun slår ned i sine drinks, men når du ser de fortællende tegn på beruselse, er der to ting, du kan gøre.

Den ene, du kan hjælpe hende med at slippe af med hendes brummer ved at give hende noget vand og hjælpe hende mod toilettet. Du kan også gøre dit bedste for at underholde hende og holde hendes sind opmærksom, så når hun har samlet alle sine sanser, kan hun gå hjem uden problemer.

Den anden ting du kan gøre er at høfligt spørge, om hun har brug for hjælp til at komme hjem. For en beruset kvinde, der måske eller måske ikke er lidt paranoid, kan dette være uhyggeligt. Men du kan love * og holde dit løfte * om ikke at lægge en hånd på hende og bare hjælpe hende med at få hende i sikkerhed. Hvis hun har en ven med hende, kan du også udvide tilbuddet til hendes ven, så hun vil føle sig meget mere sikker.

#8 Ja, jeg vil hjem med dig. Med din fremragende charme og glatte bevægelser har du grundigt overbevist en pige om at gå hjem med dig. Tegn på, at det er det, hun tænker, inkluderer overdreven rørende, måske et par kys her og der, der direkte griber fat i din skridt eller hvisker beskidte ting i dit øre. Tillykke, du får noget i aften!

Når du har en vis indsigt i, hvad der foregår i en kvindes sind i klubben, kan du justere din tilgang og din opførsel over for hende. At vide, hvad hun tænker, kan hjælpe dig med at være empatisk med det, hun føler, og det kan være din envejsbillet for at få hende tiltrukket af dig!